Hlavní pohled Hlavní pohledDům či byt

Otázka, zda si ke svému bydlení vybrat byt či dům, stála asi před každým, kdo kdy přemýšlel nad pořízením vlastního bydlení.

Dům poskytuje svému vlastníku větší prostor, možnost relaxace na zahradě, ale zároveň je náročnější na svou údržbu a provoz. Jeho velikost s sebou většinou nese zvýšené náklady na vytápění a energie. A to nejdůležitější – jeho pořízení je výrazně dražší než pořízení bytu.

Byt oproti tomu nestojí tolik peněz a náklady na jeho provoz jsou v porovnání s domem nízké. Chybí zde ale možnost užití vlastní zahrady, na kterou umístíte bazén, dětské prolézačky či vypustíte psa.

Kompromisem mezi bytem a domem se již před druhou světovou válkou stala obytná výstavba, kterou svým zaměstnancům zajistil nejznámější český podnikatel Tomáš Baťa. Jeho dělnické domky byly kompromisem, kde se snoubily klady obou řešení a lidé v nich bydlí dodnes. Většina z nich se postupem času stala díky svému architektonickému řešení chráněnou památkou.

Promyšleným řešením výstavby Tomáše Bati se inspirovala i naše společnost. Nešli jsme však cestou kopírování, ale koncepci rodinného bydlení jsme upravili tak, aby byly v souladu s požadavky na moderní bydlení. Domy jsme vybavili nejmodernějšími materiály a využili stavebních postupů k tomu, aby domy byly energeticky nenáročné a bydlení v nich s sebou neneslo vysoké náklady.

Dostatečné soukromí vlastníků je zajištěno spojením domů pouze po třech a nejedná se tak o nekonečnou souvislou řadu domů, ale samostatné objekty. V přízemí je situována dostatečně prostorná obytná část s kuchyňským koutem a koupelna spojená s WC. Koupelna může být vybavena dle Vašich požadavků rohovou vanou či sprchovým koutem. Z obytné části se vychází francouzským oknem přímo na zahradu za domem. Vstup do patra zajišťuje pohodlné schodiště obložené dřevem. V patře se nachází tři ložnice a za příplatek 50.000,-Kč zde lze zbudovat i samostatné WC. Výhodou je, že se nejedná o sešikmené podkrovní prostory, ale plnohodnotné podlaží s rovným stropem ve výšce 250 cm. Dvě podlaží zajišťují rozdělení domu na klidovou a obytnou část a jsou tak vhodné i pro vícečlennou rodinu, kde si každý ze členů rodiny najde svoje soukromí.

Díky naší nabídce rodinného bydlení se stala odpověď na výše zmíněnou otázku snadnou. Chcete tedy bydlet v domě či bytě? Věříme, že v našem dostupném a úsporném domě.

aktuality

Domy I.-IV. etapy prodány.
Nyní přijímáme rezervace na nové dvojdomy v V. (poslední) etapě.